Mobilné domy http://www.euro-mobilnedomy.sk/ sa môžu vyžívať na rekreačné bývanie ako aj na celoročne bývanie, ktoré je výhodne hlavne v dnešnej dobe keďže náklady na “bežne” bývanie sú čoraz viac vyše a vyše. Ide o alternatívne bývanie, ktoré využíva mnoho ľudí po celom svete. Mobilné domy v sebe spájajú prvky šetrnosti s ekologickosťou keďže takéto bývanie je prospešné nie len pre vašu peňaženku, ale aj pre našu spoločnú prírodu. Jedna sa o menej tradične bývanie, ktoré je čoraz viac populárne aj v našich končinách. História mobilných domov siaha do 50- rokov minulého storočia. Prvé mobilné domy sa začali používať na území Ameriky. V Amerike sa tieto roky označujú ako zlatá éra. Ľudia sa v tejto dobe dosť často sťahovali za lepšou prácou či lepšími podmienkami.

Mobilné domy

Sťahovala sa hlavne stredná vrstva obyvateľstva. Postupne prišli nato, že mobilný dom je skvelým riešením, ktoré im uľahčí problém s ustavičným hľadaním nového domova. Mobilné domy sa časom dostali aj do Európy. Prvými európskymi krajinami, ktoré začali používať mobilné domy boli Veľká Británia, Belgicko či Holandsko, kde ľudom takéto bývanie viac než vyhovovalo. Mobilné domy sú už na inej úrovni, ako to bolo práve v 50. či 70. rokoch, kedy bolo toto bývanie ešte len v plienkach. Pokrok a inovácia nastala, čo sa tak interiéru, a to výrazne, ale taktiež sa zmenil samotný vzhľad exteriéru. Interiér v mobilných domov by ste nedokázali rozlíšiť od bežného domu trebárs z tehál. Líšia sa maximálnou veľkosťou.

Mobilné domy

Všetky vymoženosti dnešnej doby je možná mať aj v týchto útulných no na druhu stranu veľmi praktických domčekoch. Trend mobilných domov sa následne dostal aj na Slovensko. Zo začiatku sa mobilné domy využívali iba na sezóne bývanie. Časom, ale ľudia prišli nato, že celoročne bývanie v takýchto domoch je veľmi šetrne a ekologické. Zistili, že bývanie v mobilných domoch je veľmi výhodne. Pomerne nízke náklady a tiež útulný interiér len utvrdzoval, že takéto bývanie je pre nich to práve.