Bývanie potrebujeme všetci, niekto sa rozhodne pre byt a niekto si vyberie bývanie v dome, jedno však majú obe možnosti spoločné, a tým sú kúpeľne. Kým donedávna ľudia dávali prednosť vani, posledné roky sa to mení a mnohí vymieňajú vaňu za sprchové kúty hlavne z ekonomických dôvodov. Vyrábajú sa zo skla a majú moderný dizajn.

Biela je čistá a elegantná

Rekonštrukcia staršieho bytu, v ktorom chceme nahradiť vaňu sprchovým kútom, je dobré riešenie, pretože jeho používaním dokážeme ušetriť dosť veľa financií a navyše môžeme tak v kúpeľni ušetriť aj miesto, ktoré nám vaňa zaberala. Sprchové kúty dnes vyzerajú inak ako si ich pamätáme, v súčasnosti sú obľúbené takzvané walk-in kúty, to znamená, že im chýbajú dvere. Sprcha je tvorená len sklenenou zástenou, ktorá zabraňuje striekaniu vody po celej kúpeľni, sklenena zastena vyrába sa z bezpečnostného skla a to môže byť číre, matné, pieskované, zaujímavé je v niektorom z farebných odtieňov alebo upravené grafickou potlačou priamo na sklo.

Na Slovensku je známy výrobca týchto sprchových zásten, ide o spoločnosť LM-MONT, ktorá sa tejto činnosti venuje už dlhý čas a ich realizácie sú kvalitné a moderné. Výhoda sklenených zásten sprchových kútov je v ich nenáročnej a lacnej údržbe, kedy stačí sklo len poumývať a preleštiť, nie sú potrebné žiadne drahé výkony či špeciálny spôsob udržiavania. Sklo sa dá uchytiť do hliníkového alebo nerezového rámu alebo je možné vytvoriť zástenu bez rámu, čím dosiahnete čisté línie.

Sklo je v kúpeľni nenahraditeľné

Projektanti dnes dokážu navrhnúť zásteny do každej kúpeľne, a to nielen ku sprchovým kútom, ale aj namiesto plastových stien či závesov pri vaniach, ktoré sme donedávna používali v mnohých domácnostiach. Celý priestor tak dostane celkom nový a neopozeraný dizajn, moderné materiály dlho vydržia a zástena bude slúžiť celej rodine dlhé roky, pritom ide o finančne nenáročný a dostupný spôsob úpravy priestoru na bežnú hygienu.