Fotky tu s nami boli odjakživa. Ich predchodcom boli maľby na skicár a spomenúť môžeme aj odkazy v podobe zvláštnych kresieb, ktoré sa našli v jaskyniach. Vždy sa našiel spôsob, ako niečo zachytiť, no postupom času sa technológia modernizuje. Dnes už máme po ruke špičkový smartphone, ktorého súčasťou je aj kamera respektíve fotoaparát. Robíme snímky v jednom kuse.

Klasické fotoaparáty

Pamätáte si však na dobu, keď sa fotky zachytili najskôr na film a tento sa potom dal vyvolať? Oproti dnešnej technológii to malo svoju nevýhodu, ale v podstate aj cennú výhodu. Ak ste tú dobu zažili, asi si pamätáte aj na tú radosť, keď vám prišlo oznámenie, že vaše fotky sú vyvolané. Tešili sme sa, čo na nich bude a ako si ich navždy uložíme do svojho fotoalbumu. Boli to navždy zvečnené spomienky a nehrozilo, že ich z nejakého dôvodu vymažeme tak, ako sa to ľahko môže stať dnes. Stačí, ak stratíme smartphone, pamäťovú kartu alebo ak sa nám pokazí hardisk na počítači. A naše cenné spomienky budú fuč. Nebudeme ich môcť v budúcnosti ukázať svojim deťom či dokonca vnúčatám.

  • K výhodám klasického fotoalbumu sa radilo aj to, že sme ho mohli vytiahnuť a pozerať ho so svojou rodinou alebo kamarátmi. A užili sme si pritom skvelé časy plné spomienok. Dobre sme sa pri tom spoločne zabavili. Dnes už väčšinou ľudia pozerajú fotky druhých len cez Facebook.

Fotenie na mobile

Áno, v súčasnosti je fotenie jednoduchšie, stačí vytiahnuť mobil, cvaknúť a fotografia je okamžite na svete. Dá sa aj rôzne upravovať, preposielať, atď. Lenže dá sa o ne aj ľahko prísť a strácajú sa v mori zaplnenej digitálnej fotogalérie. Sú to snímky, čo nemôžeme chytiť do svojich rúk.

Aj v modernej dobe však existujú fotografie online a spolu s nimi možnosť dať si ich vyvolať. Vyberte vaše najlepšie fotky a zvečnite ich týmto spôsobom. Následne s nimi môžete vyzdobiť svoje priestory, dať si ich do albumu alebo ich niekomu darovať.