Hliníkové disky https://www.najdisky.sk/hlinikove-disky/ alebo aj ALU disky či elektróny sa vyberajú presne tak isto, ako akékoľvek iné disky. Rozdiel je len v materiáloch jednotlivých diskov. Okrem hliníkových poznáme aj plechové. Pri správnom výbere musíte postupovať podľa parametrov, a podľa nich zvoliť tie správne pre vaše auto.

Dôležité parametre

Niekoľkými najdôležitejšími parametrami na výber poriadne nadupaných hliníkových diskov sú:

Priemer kolesa

– Priemer kolesa je pri výbere veľmi dôležitý preto sa uistite, či údaje, ktoré k nemu máte sú správne. Inak vám hrozí, že disky nebudú dobre sedieť alebo nebudú sedieť vôbec.

auto

Typ kolesa

– Podľa typu kolesa si budete môcť potvrdiť či vám dané disky budú sedieť alebo by ste potrebovali o čosi iné.

Rozstup a šírka

– Tieto parametre sú taktiež vrcholne dôležité vzhľadom na to, že majú váhu pri konečnom výsledku. Ich hodnoty záležia od typu auta a vyberajú sa tak aby auto bolo vždy stabilne na vozovke. Zvyčajne ich udáva výrobca ale v prípade špeciálnych potrieb napríklad preteky či rally tak sa upravujú už podľa účelu.

Značka

– Ak ste typ človeka čo si dá záležať na kvalite, alebo ten čo má najradšej všetko od jedného výrobcu, či ten čo sa drží názoru čím drahšie tým lepšie. Tak výber značky bude pre vás jeden z prvých krokov pri výbere diskov.

disk auta

Disky sa z pravidla dodávajú s veškerým príslušenstvom ako sú matice na disky, vymedzovacie krúžky či skrutky. Aj napriek tomu, že sú často dodávané takto, stále nájdeme aj firmy, ktoré vám zašlú len holé disky. Predtým ale než začnete na firmu nadávať skontrolujte si či ste si náhodou neobjednali disky, ktoré majú presne vŕtané otvory. Taktiež sa vám môže stať, že vám nepríde jedno zo spomínaných príslušenstiev, to taktiež môže byť kvôli typu disku či auta a teda príslušenstvo navyše nie je pre vaše auto potrebné. Preto si to overte dopredu aby ste predišli prípadným komplikáciam či nezhodám s dodávateľom.