Stavba novostavby nie je len finančne náročná, ale musíte byť pripravený aj na množstvo administratívy. Niekedy sa zaseknete z dôvodu potreby dokladov, o ktorých ste doteraz ani nepočuli. So stavebným povolením a vyjadrením energetických pripojení pred samotnou stavbou každý počíta. A zabezpečí si to na samom začiatku. Následne sa púšťame do stavby, všetko ide podľa plánu, až príde na rad kolaudácia. A vtedy od vás budú požadovať zdokladovať energetický certifikát domu.

energetický certifikát

Čo je energetický certifikát domu?

Ide o doklad, ktorý preukáže energetickú náročnosť vašej nehnuteľnosti. Nebavíme sa o spotrebe energie domácich spotrebičov. Dnes sú normy už prísnejšie. Nova legislatíva určuje podmienku novostavieb v energetickej triede A0, čo výrazne komplikuje výber technológii do domácnosti. Na dosiahnutie triedy A0 musíte už na začiatku zvážiť energiu spotrebovanú na vykurovanie, ohrev vody a podobne. Dostupné sú nové technológie ako vzduchotechnika či tepelné čerpadlo. Preto by ste sa mali o tému energetického certifikátu a spotrebe energie vo vašej domácnosti dozvedieť skôr, ako budete kolaudovať.

energetický certifikát

Energetický certifikát aj pri prenájme a predaji bytu.

Po novom, energeticky certifikát nehnuteľnosti môže od vás pýtať už aj kupujúci alebo nájomca. Nezúfajte však. Pokiaľ nemáte vyhotovený energeticky certifikát na nehnuteľnosť obráťte sa na certifikaciabudoby.sk a odborníci všetko vybavia za vás. Certifikaciabudovy.sk vám vytvorí energeticky certifikát ma mieru už v krátkom čase.Čaká aj vás kolaudácia novostavby alebo ste sa rozhodli predať svoju nehnuteľnosť? Navštívte stránku certifikaciabusovy.sk ešte dnes a dozviete sa o nutnosti vypracovania energetického certifikátu pre vašu nehnuteľnosť oveľa viac. Pre cenovú ponuku energetického certifikátu domu napíšte odborníkom na certifikaciabudovy.sk.