Psy sú vynikajúcim nástrojom proti zlodejom. Mnohí ľudia si ich zaobstarávajú práve na stráženie svojho rodinného domu. Pes má dostatok priestoru na behanie a hranie sa s hračkami, určených práve pre nich. Každý pes potrebuje vykonávať aj svoju potrebu. Na svojej záhrade práve pre to musí mať namontovanú búdu pre psa. Pre bojové plemeno použite veľkú búdu pre psa. Pre menšie plemeno potrebujete logicky menšiu búdu. Búda pre psa by mala byť dostatočne priestranná na to, aby ste tam uložili aj misky na žrádlo a vodu, ale aj na to, aby tam pes mohol spať. Búda pre psa by sa mala dať zamknúť na zámok.

bojové plemeno

V prípade návštev je lepšie, ak svojho psa budete na ten čas zatvárať. Návšteve by sa nepáčilo, ak by po nich neustále skákal pes. Ak chcete so svojimi priateľmi tráviť čas vo vašom záhradnom altánku alebo si opekať či grilovať, na tento čas zatvorte psa práve do búdy. Každý pes potrebuje časté prehliadky a návštevy veterinárnej ambulancie. Potrebuje byť neustále zaočkovaný a kontrolovaný, či nechytil nejakého parazita alebo chorobu. Psa musíte neustále kúpať, čo mnohé psy nemajú vôbec rady. Psa si určite nekupujte, ak ste majiteľom bytu. Do bytu a bytového domu jednoducho pes nepatrí.

pes

No denne vidím rôznych majiteľov venčiť svojich psov na sídliskách. Je to neskutočné, koľko výkalov nechávajú len tak na tráve po svojom psovi. A to dennodenne. Deti ani nemôžete pustiť na trávu sa hrať. Furt stúpia do nejakého výkalu od psa. Minule k nám svokra kľučkovala, len aby nestúpila do psieho exkrementu. Videla som ju na vlastné oči. Bolo to smutné a až priam komické. No určite by ste sa na tom nesmiali. Stačí, ak len raz sa vám nešťastnou náhodou podarí stúpiť do psieho exkrementu a zmeníte názor na psov. Neustály štekot psov vám bude prekážať, ak bývate v panelákovom byte. Neviete pri tom ani poriadne zaspať po náročnej smene vo vašej práci? Potrebujete poriadny spánok? Pri štekote psov to nie je možné a budete chytať nervy aj na majiteľov.