Chystáte sa stráviť letné mesiace na dovolenkách? Pripravte svoje auto na cestu. Nesprávne pripravené auto vám môže spôsobiť množstvo nepríjemných situácií na ceste. Tých by ste sa mali vyvarovať, pokiaľ túžite zažiť nerušenú dovolenku so svojou rodinou. Nestačí len poumývať auto zvonku, sklá na aute, vyčistiť ŠPZ-ku, umyť zablatené kolesá. Je potrebné aj povysávanie interiéru vozidla, koberčekov, či poumývanie palubovej dosky. Vyčistite si všetky medzierky, kde sa vám dostal a usadil prach. Na to sú veľmi vhodné vlhčené utierky. Bežne sa vlhčené utierky používajú pre deti, no vy ich viete veľmi vhodne využiť práve na vyutieranie vášho interiéru v osobnom automobile.

auto

Správny tlak v pneumatikách by ste si mali tiež všimnúť. Vyvážené kolesá majú správnu akceleráciu a lepšie držia na vozovke. Je to veľmi dôležité hlavne v zákrutách. Auto by sa nemalo nakláňať do strany ani by vám nemalo trhať volantom. Ak niečo nie je v poriadku, zistíte to pri šoférovaní. Pred jazdou by ste mali skontrolovať všetky kvapaliny. Nemyslím tým len dotankovanie nádrže, myslím aj skontrolovanie chladiacej kvapaliny, nemrznúcej zmesy do ostrekovačov alebo skontrolovanie výšky oleja. Neučili vás to aj v  autoškole? Takéto úkony by ste mali vykonať pred každou jednou jazdou.

interiér auta

Ak cestujete s deťmi, určite im poumývajte a povysávajte autosedačky. Aj vaše deti si zaslúžia mať svoje sedadlo vždy pekne vyčistené. Tak sa im bude veľmi dobre cestovať. Aby vám vaše deti neumazali celý interiér osobného auta, nedávajte im nič jesť priamo v aute a pod ne zakúpte ochranné podložky. Existujú aj podložky, ktoré sa umiestňujú  pod autosedačky a taktiež podložky, ktoré sa zavesujú na zadnú stenu predného sedadla. Takto docielite, že vám deti neokopú sedadlo. Je to veľmi vhodná ochrana sedadla. Vždy si pred jazdou skontrolujte aj či vám funguje tachometer a či vám na displeji nesvieti nejaká neželaná chybová kontrolka. Vtedy by ste mali dať auto do servisu, nech vám chybu odstránia a opravia, čo je nutné.