Dnes čoraz častejšie od niekoho počujete, že prešiel na vegetariánsku stravu. Dôvody prechodu na vegeteriánstvo sú rôzne. Niektorí si to vybrali ako životnú filozofiu, niektorí to robia, kvôli zdravotným problémom, iní zase, kvôli nejakému osobnému presvedčeniu. Aj vegeteriáni sa navzájom od seba odlišujú. Niektorí okrem mäsa jedia všetko, niektorí jedia napríklad vajíčka, ale mliečne výrobky nie, niektorí zase naopak. Takže aj vo vegetriánstve si môžete vybrať určitý smer, ktorého sa budete držať, a tak sa aj stravovať. Dnes už je našťastie vegetaránskych receptov Meditaciaajoga pre všetky typy vegetariánov dosť.

zelenina

Ale aj napriek tomu sa vám môže stať, že nebudete vedieť čo si chutného pripraviť na dnešný obed alebo večeru. Preto vám odporúčame nakuknúť na stránku https://meditaciaajoga.sk/, kde nájdete plno nových inšpirácií s vegeteriánskymi receptami a taktiež aj plno nových informácií o vegetariánstve. Vegetariánstvo sa pokladá za zdravý štýl života, množstvo ľudí ho praktikuje kvôli svojmu zdraviu, ale pozor aj vegetariáni sa môžu zle stravovať. V súčastnosti už máte mnoho “pôstnych” napríklad pekárenských výrobkov alebo sladkostí, teda takých čo neobsahujú živočišné tuky, alebo vajíčka ani mliečne produkty.

recepty

Preto po nich možno siahne veľa vegetariánov. No väčšinou ide o nezdravé produkty, ktoré síce neobsahujú nič živočíšne, ale obsahujú plno iných látok, ktoré nie sú prospešné pre zdravie človeka. Taktiež je to v prípade džúsov a sladených nápojov, ktoré obsahujú plno cukru. Najlepšie ak si ovocné šťavy robíte vy sami, ale ak nestíhate snažte sa aspoň kupovať džúsy s najvyšším podielom ovocnej šťavy, alebo dnes už tiež predávajú aj čerstvo vyšťavené šťavy v mnohých potravinách. Dnes už byť vegetariánom, nie je vôbec problém, existuje množstvo možností, po ktorých môžete siahnuť, vyberajte si preto tie zdravé.