Staviate terasu alebo nad tým zatiaľ iba uvažujete? Bude potrebovať pozemok, plán a samozrejme financie. Bez tých to nepôjde. Rovnako aj dobrú firmu na vypracovanie návrhu a realizáciu. Postavia vám terasu podľa vašich snov, zrealizujú a dbajú na precíznosť. Nezabudnime ani na kvalitu montáže – bez dištančných podložiek to nepôjde. Tie terasu podoprú a vystužia zdola. Ak to bude hotové, môžeme smelo zariaďovať a tešiť sa z výsledku. Nábytok a doplnky – to je čiste na vás! Ale ak niečo letí, tak rozhodne luxury boho štýl. Je to však na váš. Hojdačka, lampáše, vankúše, deka, stôl a stoličky, ale aj rastliny. To všetko zmení priestor na nepoznanie a sen sa stane skutočnosťou. Atmosféru dotvoria doplnky. Netreba sa báť vybrať čo sa komu páči. Malo by to byť miesto na relax a načerpanie energie, alebo posedenie pri dobrom jedle. Je to na vás, čo sa vám páči a čo tam chcete mať.

terasa

Kvety ako v oáze

Odpovieme vám, ktoré kvety pestovať na terase rovnako ako na balkóne. Aké sa tam budú hodiť? Na terasu sú ideálne všetky kvety, ktoré rýchlo a pružne rastú a nádherne kvitnú. Preto sa na balkóne často používajú kvitnúce letničky. Pretože dodajú každému balkónu alebo terase farby a život. To je krása, poviete si ak ich uvidíte kvitnúť počas sezóny. Kvety na balkóne či terase môžu byť pestované na parapete okien, vo visiacich kvetináčoch alebo v bežných kvetináčoch.

terasa

Tie veľké a stojaté sú asi najviac trendové. Mali by sme vedieť, ktoré kvety sú vhodné pre slnečný balkón a ktoré zasa pre tienistý balkón. Nie je to to isté a môže to byť pohroma. Nebudú rásť rovnako a nebude sa im dariť ak budú umiestnené nevhodne. Aj medzi kvetmi existujú rozdiely. Kvety by sa mali kombinovať podľa obdobia kvitnutia, aby sme si mohli užívať ich krásu po celú sezónu. Najkrajšie kvety na balkón, ktoré sú jednoduché na pestovanie a kvitnú nádherne sú napríklad petúnie, klinčeky, vetivery, begónie a pod. Z palmovitých rastlín napríklad strelizia.