Nevieme zaobchádzať s gumovým zvonom – gumový zvon pozná snáď každý. Je to vynález z doby socializmu, síce ide o veľmi primitívny a lacný výrobok, ale jeho genialitu ocení každý, kto s ním mal niekedy tú česť pracovať. Dokáže vytvoriť silný podtlak a rázovou vlnou preraziť aj veľmi tuhé nánosy nečistôt, ktoré sa však musia nachádzať pomerne blízko otvoru do odpadového potrubia. S gumovým zvonom sa ale musí vedieť dobre zaobchádzať, keď to neviete, môže sa vám vyšmyknúť z ruky a ľahko sa postriekate odpadovou vodou a výkalmi, čo je nielen nepríjemné, ale aj nebezpečné po zdravotnej stránke.

záchod v dome

Podceňovanie ochranných pomôcok – niektorí ľudia sa vrhajú na čistenie odpadov v domácnosti bezhlavo a nepoužívajú žiadne ochranné pomôcky. Niekedy sa dokonca pohybujú v miestnosti naboso, v pyžame, napríklad v kúpeľni, kde je upchatý sifón pri sprchovacom kúte. Prostredníctvom pokožky sa však veľmi ľahko môžu pretlačiť do krvného obehu baktérie, a môžete aj ochorieť. Pred čistením odpadov gumovým zvonom si obujte pevné gumené topánky a navlečte gumové rukavice. Vhodné sú aj ochranné okuliare alebo tvárový štít.

upchatý záchod

Podceňovanie nebezpečenstva prestrekovania drôtov – kto sa pokúsi do záchodu strkať drôty a podobné ohybné predmety, veľmi riskuje, pretože sa môžu v odpadovom potrubí vzpriečiť a uviaznuť tam. Dostať ich von potom bude takmer nemožné, a nakoniec vás to vyjde veľmi draho, a hlavne úplne zbytočne.

Neskoré vyhľadávanie havarijných služieb – ak sa vám doma upchá záchod alebo odpad v kuchyni a nutne toaletu potrebujete, a rovnako tak kuchynský drez na prípravu pokrmov, je celkom neskoro v tej chvíli začať vyhľadávať na Internete inštalatérov, čo zaisťujú krtkovanie v Šamoríne. To už by ste mali mať zistené skôr, a len siahnuť po telefóne a privolať odborníkov, aby prišli čo najskôr. Hľadaním na internete v deň havárie sa zbytočne celá kauza preťahuje.