Doba sa čím ďalej tým viac mení a modernizuje, a s ňou sa menia aj naše nároky a predstavy o našom dokonalom vysnívanom bývaní. 21. storočie sa nesie v znamení nových trendov, ktoré neobišli ani oblasť architektúry či bytového dizajnu. Zatiaľ čo v minulých rokoch vládli v domácnostiach preplnené priestory zamerané na vysokú škálu farieb, vzorov či materiálov, dnes prevzal moc takzvaný minimalizmus. Tento minimalizmus využívaný a veľmi obľúbený pri bytovom dizajne je charakteristický jednoduchosťou, jemnými líniami, svetlom a najmä vysokou priestrannosťou. Výhodou tohto štýlu je, že nepotrebujete veľa kúskov nábytku či rôznych dekorácií, o ktoré je potom samozrejme potrebné sa aj starať, ale využíva sa tzv. multifunkčný nábytok s úložnými priestormi.

moderný interiér

Výrazný prvok, ktorým docielite štýl jedinečného minimalizmu sú sklenené prvky. Hotovým bytovým trendom je zabradlie na schody, ktoré vyzerá naozaj luxusne a obľubuje ho aj mnoho uznávaných bytových architektov. Nezatieni výhľad na schodisko a nepripraví interiér o dostatočné svetlo. Navyše mu dodá akúsi otvorenosť a vzdušnosť.

Čo sa týka konkrétnych farieb, medzi obľúbené a známe patria akrylová biela, ale taktiež aj ebenová čierna či luxusná šedá. Pri zariaďovaní si však dávajte pozor na dostatočný svetelný kontrast. V kuchyni či jedálenskom priestore by malo byť dostatok denného svetla a takisto aj v pracovni či kancelárii. Vhodný kontrast je napríklad tmavá linka plus svetlá podlaha alebo naopak.

sklenené zábradlie

Ohľadom bytových dekorácií, snažte sa vyberať maximálne dve výraznejšie dekoračné prvky na jednu izbu v byte, resp. dome. Trendy sú napríklad neobyčajné vysoké trsy, či čerstvá kytica kvetov, napr. biele tulipány, ktoré nádherne vyniknú na vašom kuchynskom stole či nočnom stolíku pri posteli.

Pevne veríme, že sme Vám našimi tipmi priblížili cestu moderného minimalistického bývania, a so svojím bývaním budete spokojní.