LED pásy sú dekoračným osvetlením, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube hlavne v domácnostiach. Ide o veľmi úsporný druh svietidla, ktoré navyše nie je nenáročné na údržbu či výmenu. Jadro samotného pásika tvoria miniatúrne diódy. Tieto maličké elektronické súčiastky spolu vytvárajú unikátne osvetlenie, ktoré poznáme pod názvom LED pásik. LED pásik si nevyžaduje extra veľký priestor, preto sa nemusíte znepokojovať či sa vám pásik do požadovaného priestoru zmestí. Pásiky sa môžu strihať, čo je výborným benefitov pre mnohých užívateľov. Tak ak by ste náhodou “netrafili” požadovaný rozmer a kúpili dlhší nič sa nedeje pásik si dokážete upraviť, teda skrátiť presne tak, ako to potrebuje bez toho, aby došlo k poškodeniu svietivosti samotného pásika.

LED pásik

Toto osvetlenia vám vytvorí dokonalú atmosféru nech už ho umiestnite kdekoľvek. Obľúbenými miestnosťami v domácnosti sú:

Obývačka: kde si LED pásik môžete nainštalovať napríklad na váš strop alebo pásik môže zdobiť vašu obývaciu stenu, ktorá vynikne hlavne v nočných hodinách.

Kuchyňa: v kuchyni sa pásik zvyčajne inštaluje nad kuchynskú linku, kde nielenže ideálne západné, ale aj zaobstará nenahraditeľnú atmosféru.

Kúpeľňa: tu môžete pásik využiť na osvetlenie vašej vane vášho umývadla. Čo sa týka výberu LED pásikov pre kúpeľňu tu si zvoľte tie modely, ktoré majú príslušnú ochranu do vlhkého prostredia a tiež ochranu proti striekajúcej vode. Kupujte, teda pásiky, ktoré sú na takéto prostredie určené a disponujú vhodnou ochranou krytia, ktorá sa označuje IP.

LED pásik

Pásiky môžete využiť aj na miestach, kde sa iné osvetlenia použiť nedajú. Samotná inštalácia sa môže vykonávať 2 rôznymi spôsobmi: tým prvým je, že si pásik jednoducho nalepíte na miestach, kde takéto je zalepenie možné je. Ďalším spôsobom je montáž pomocou “pomocnej” plastovej lišty. Okrem klasických jednofarebných prevedeniach sú dostupné aj LED pásy s modernou RGB technológiou jedna sa o technológiu, ktorá zabezpečí konkrétnemu svietidlu, teda skôr jeho užívateľovi meniť rôzne farby. Užívateľ tak ma možnosť kedykoľvek si farbu zmeniť a zvoliť sa takú farbu, ktorá mu práve vyhovuje. Ovládať pásiky je možné za pomocí ovládača alebo vášho inteligentného mobilného zariadenia. Pásiky sa už okrem spomínaných farieb či dĺžky zvyknú odlišovať aj vyhotovením napätia. Stretnúť sa môžete s pásikmi s klasickým vysokým napätím 230 voltov alebo napätím nižším, ako je, 12 či 24 voltov. Ponuka LED pásikov je bohatá a pestrá vybrať si dokáže priam každý.