Mobil, počítač, tablet či inteligentné hodinky? Stále sa točíme okolo internetu. Je to naša droga. Ak aj vy stále doma používate radšej počítač na prácu v rôznych programoch, ste na správnom mieste. Obklopuje nás to neustále. Sme stále online, nonstop pripojení na internet. Na sociálnych sieťach si každý deň dopisujeme nielen s našou rodinou, či kamarátmi, ale veľakrát aj s úplne neznámymi ľuďmi. Prečo je to tak? Chceme len získať nové poznatky, informácie alebo skutočnosti? Na internete sa dozvedáme množstvo vecí, ktoré by sme nemali z kade vedieť. Sociálne siete sa stali naším hlavným zdrojom informácií a spojenia sa s okolitým svetom.

prehliadač

A to nielen na počítači, ale aj na svojich mobiloch. Mobil už dnešná mládež ani neodtrhne z ruky. Stále ho držia v rukách a pozerajú, čo je nové, koľko je hodín, aké je počasie, či náhodou nebude pršať, alebo aj to, kedy im ide autobusový spoj, keď sa chystajú zo školy po vyučovaní domov. Nastala doba digitálna. Všetko sa rieši pomocou počítača, internetu a mobilu. Niekedy sme viac spojení cez internet, ako naozaj s priateľmi. Chýba nám veľa osobného kontaktu a je nám ľúto, že máme kontakt jedine pomocou sociálnych sietí a internetu. Pomocou mobilu a webových stránok si vieme pozrieť všeličo, čo k životu potrebujeme.

sociálne siete

Napríklad pohyby na svojom bankovom účte, e-mailovú schránku, vieme sa naučiť pracovať v rôznych programoch. Dokonca vieme sa online naučiť cudzí jazyk alebo doštudovať vysokú školu externe cez počítač. V dnešnej dobe je už možné naozaj čokoľvek. Mnohým, práve cez sociálne siete, sa zrúti celý život. Hlavne, keď si jeden z partnerov píše s niekým druhým. Písanie by nebolo ešte nejako hrozné, ale potom zvyčajne nasleduje osobné stretnutie, napríklad na káve. Keď to zistí váš partner, môžu nastať hádky a nezrovnalosti vo vašich vzťahoch a následne to môže spôsobiť aj rozchod, či v najhoršom prípade aj rozvod. Ak žijeme v partnerskom zväzku, nemali by sme svoj čas tráviť písaním si s cudzími ľuďmi.