Posledné roky už aj v našich zemepisných šírkach čoraz viac rezonuje pojem “Matcha” (čítaj “mača”). Počuli ste ho, no nevedeli ste, čo to vlastne je? Poďme to napraviť. Matcha je zelený čaj, ktorý sa predáva vo forme jemného zeleného prášku a neobsahuje žiadne umelé farbivá. Vzniká mletím lístkov už spomínaného zeleného čaju. Samotný čaj a tradícia jeho rituálneho pitia pochádza z Japonska. Výnimočnosť tohto čaju nespočíva len v jeho pôvode. Nápadne zelený prášok v sebe skrýva oveľa viac, ako by ste od čaju čakali. Obsahuje antioxidanty, konkrétne katechíny, ktoré podporia Vaše trávenie a môžu pomôcť liečiť zápaly v tele.

matcha

Zrýchlený metabolizmus a zdravý životný štýl idú ruka v ruke s redukciou hmotnosti, čo ocení väčšina z nás. Okrem antioxidantov v sebe Matcha skrýva draslík, vitamín A, vitamín C, vápnik, železo a proteíny. Pri pravidelnom pití taktiež podporuje činnosť srdca. Množstvo ľudí pije pravidelne kávu, no za zváženie stojí jej zámena práve za Matcha čaj. Vravíte si teraz, že bez kávy nedokážete fungovať? Tak vedzte, že Matcha Vám pomôže zlepšiť koncentráciu a podporí mozgovú činnosť. Na druhej strane však Matcha upokojuje myseľ, čo oceníte najmä počas stresujúcich dní. Zvýšte pozornosť, ak ste diabetici.

matcha salka

Matcha totiž podporuje hladinu cukru v krvi, a to je jej ďalším obrovským benefitom. Pravidelnou konzumáciou môže priaznivo pôsobiť aj na Vašu hladinu cholesterolu. Obsah detoxikantov v Matcha čaji napomáha vyplavovaniu ťažkých kovov, ale aj toxínov z tela. A čerešničkou na torte je až 30% obsah vlákniny. Ako iste viete, vláknina prospieva tráveniu, keďže zmierňuje plynatosť, hnačku, ale naopak aj zápchu. Odložte aspoň na pár dní šálku kávy a dajte šancu tomuto benefitmi nadopovanému čaju z Japonska. Doprajte si chuť Ázie, nezabúdajte na zdravý pohyb na čerstvom vzduchu a budete sa cítiť lepšie nielen fyzicky, ale aj psychicky, pretože účinky matcha čaju sú skvelé.