Spánok mám veľmi rada a predpokladám, že nie som jediná na tomto svete. Spánok je kúzelná vec, na ktorú sa tešíme všetci. Aby ste si ho mohli užiť, musíte mať kvalitný matrac a posteľ, spálňu zariadenú tak, aby ste sa v nej cítili pohodlne, často vetrať a snažiť sa o to, aby ste počas noci, mali v miestnosti kde spíte absolútnu tmu. Z týchto všetkých vecí, je tou najdôležitejšou, práve matrac. S ním ste počas v noci v najbližšom kontakte, takže je to viac než logické.
Bábätko leží na posteli s veľkým, hrubým matracom.jpg

Ako si vybrať nový a vhodný matrac

Ak už príde na ten moment, že si budete chcieť kúpiť nový matrac, asi budete riešiť viacero vecí. pri výbere by ste sa mali zamerať na niekoľko podstatných faktorov. Z môjho pohľadu a skúsenosti, sú to najmä tieto:

  1. Cena
  2. Životnosť
  3. Ortopedické vlastnosti
  4. Spôsob údržby
  5. Kvalitné materiály
  6. Kvalitný vrchný poťah
  7. Správna veľkosť a hrúbka

Môj osobný TIP

Asi pred rokom, v dobe keď som nad novým matracom premýšľala, sme mali akciu v práci, pri ktorej sme prespávali na hoteli. Na izbe bola posteľ s matracom, ktorý musel mať hrúbku aspoň štyridsať centimetrov. Pri pohľade mi pripadal smiešny, no to som ešte nevedela, čo príde potom, ako si na neho večer ľahnem. Na ten spánok som nemohla prestať myslieť nasledujúci polrok. Moja voľba pri kúpe teda bola jasné, musím mať vysoký matrac.Žena v bielom pletenom svetri leží na posteli a v rukách drží knihu.jpg

Vysoké matrace Segum nestoja málo, preto som na ten nezabudnuteľný spánok nemohla zabudnúť tak dlho. Proste som si na nový matrac musela našetriť, ale stálo to za to. Keď si ľahnete na matrac, ktorý je vysoký okolo tridsiatich centimetrov, máte pocit, že ležíte vo vate. Nič vás netlačí, môžete sa prevaľovať koľko chcete, no proste dokonalé.
Ak ste zástancom spánku na tvrdých povrchoch, nelámte si hlavu. Aj vysoké matrace môžu byť tvrdšie. Je to len na vašom výbere. Mimochodom, spánok ďalej od podlahy je komfortný aj z iných dôvodov. Neťahá na vás chlad a nedýchate toľko prachu.